Hard seltzer og sommerpils er nye produkt hos Berg Gård på Inderøy
Nå lanserer Berg Gård egenprodusert sommerpils og hard seltzer med bringebærsmak. De nye Inderøy-produktene selges i gårdsbutikken.

DATO:
juli 4, 2025
PILS PRODUSERT PÅ BERG GÅRD
Tyske Moritz Birnbaum har fått ansvaret for ølproduksjonen ved Inderøy Brygghus (Berg Gård og Inderøy Brenneri ). Til nå er det brygget cirka seks tusen liter øl. En lett og frisk sommerpils kan kjøpes i gårdsbutikken, eller nytes i sommerkafeen.
HARD SELTZER PRODUSERT AV BERG GÅRD PÅ INDERØY
Dette er historisk - For aller første gang blir det produsert hard seltzer på Inderøy. Berg Gård sin første hard seltzer er med med bringebærsmak. Den er laget på restråstoff fra Inderøy Mosteri. Ingen kunstige smakstilsetninger, dette er det man kaller «ren vare», altså helt uten kunstige tilsetningsstoffer. Selges i gårdsbutikken og i sommerkafeen hos Berg Gård.
GÅRDSBUTIKKEN MED UREIST DRIKKE, KJØTTPRODUKT, SENNEP OG OLJE
Gårdsbutikken er åpen gjennom hele sommeren og flaskene med pils og hard seltzer får man nå altså kjøpt med seg hjem eller man kan nyte et glass på gården.
SOMMERKAFÈ
Sommerkafé med enkel servering (vaffel, dagens bakst, iskrem, kald og varrm drikke, alle rettigheter. Uke 28-30 har vi suppeketallerken og påsmurt med gårdens kjøttpålegg. Velkommen inn på gårdstunet, hils på dyra og stikk innom deres innholdsrike landhandel. Sommeråpent 16.juni-16.august.
ÅPNINGSTID - SOMMEREN 2025
Mandag-fredag kl. 11-16
Lørdag 11-15.
Søndagsåpent 20. og 27. juli kl. 11-15
Middagsservering på Slakteriloftet og akevittsmaking i brenneriet: Kun forhåndsbestilling til info@berg-gaard.no